Centrum sprzedaży
+48 33 875 51 87

Spawanie /

Spawanie
hybrydowe

Protech to polska firma oferująca unowocześnione procesy spawania hybrydowego umożliwiające automatyzację produkcji.

Proces spawania hybrydowego

Metoda hybrydowa

Spawanie hybrydowe bierze to co najlepsze ze spawania laserowego oraz metody MAG. Metoda hybrydowa unowocześnia procesy technologiczne, eliminując odkształcenia i naprężenia spawalnicze pojawiające się przy tradycyjnych metodach spawania.

Idealne do:

  • automatyzacji w przemyśle stoczniowym
  • produkcji pojazdów szynowych
  • stali stopowych i wysokostopowych
  • aluminium i jego stopów
  • stopów Chromonikieliny (Cr-Ni)
  • blach karoseryjnych (oraz innych powlekanych)

Spawanie hybrydowe

Metoda spawania hybrydowego gwarantuje krótszy czas przygotowania oraz samego spawania przy jednoczesnym wzroście jakości spawu

Proces ten cechuje wysoka wydajność, wykorzystując lasery wysokiej mocy, można spawać stal do grubości 20 milimetrów za jednym przejściem. Laserowe spawanie hybrydowe cechuje również bardziej stabilny proces, jako że jedynym spawalniczym źródłem ciepła stosowanym w tym procesie jest wiązka promienia laserowego. Dzięki zastosowaniu tej metody możemy znacznie przyspieszyć proces, uzyskując prędkość spawania dla czarnej stali na poziomie od 6 milimetrów do 2 metrów na minutę. Dla porównania, w technologii MAG jest to jedynie 40cm na minutę.

Korzyści ze spawania

Korzyści spawania hybrydowego

Poprawa jakości spawów

Technologia spawania hybrydowego pozwala na wyeliminowanie niekontrolowanych i nadmiernych odkształceń w konstrukcjach spawanych.

Krótszy czas spawania

Najważniejszą cechą tej metody jest duża szybkość procesu spawalniczego przy jednoczesnej poprawie jakości.

Eliminacja naprężeń spawalniczych

Tradycyjne metody spawania mogą powodować naprężenia, ujawniające się przy użytkowaniu, co nie zachodzi w spawaniu hybrydowym.

Bardziej stabilny proces

Poprzez połączenie dwóch niezależnych procesów spawania w jeden hybrydowy uzyskujemy bardziej stabilny proces.

Stanowisko zrobotyzowane

PROTECH posiada w swoich zasobach najnowocześniejsze zrobotyzowane stanowisko do spawania hybrydowego.

Cechy

  • Zrobotyzowane stanowisko spawania hybrydowego łączące spawanie metodą MAG i metodą laserową, o mocy lasera 6kW i prądzie spawania 500A.
  • Manipulowanie detalem obrabianym odbywa się za pomocą dwóch obrotników.
  • Możliwość spawania detali o wymiarach max. 800x800x3200mm i wadze do 1000kg oraz 1000x1000x1500mm i wadze do 650kg.

Maszyny

Proces ten cechuje wysoka wydajność, przy wykorzystaniu laserów o wysokiej mocy.

Doświadczony zespół inżynierów

Nasi pracownicy to specjaliści w swoich obszarach działania, nie inaczej jest w przypadku spawania hybrydowego. Specjaliści z zespołu produkcyjnego dokładają wszelkich starań, aby usługi świadczone przez Protech, a także poziom obsługi zawsze spełniały najwyższe wymagania naszych Klientów.

Od ponad dwudziestu lat – od początku istnienia firmy – naszą dewizą jest rozwój. Stale poszukujemy nowych rozwiązań, aby móc zaoferować produkty i usługi najwyższej jakości, w najlepszej dla Klientów cenie. Rozwój ten widać również po wyborze nowoczesnych technologii, takich jak spawanie hybrydowe.

Kompetentna kadra

Już od ponad 20 lat świadczymy usługi najwyższej jakości, stale poszerzając ich zakres o kolejne dziedziny, w tym spawanie hybrydowe.

Wieloletnie doświadczenie

Zdobyte doświadczenie i wiedza z zakresu technologii, czy metod spawania, którymi dysponujemy, stanowią o naszym profesjonalizmie.

Nowoczesne maszyny

W naszym parku maszynowym znajdziecie urządzenia najnowszej generacji zapewniające precyzyjny proces świadczonych usług spawalniczych.

Błyskawiczna realizacja

Nowoczesny sprzęt do spawania hybrydowego oraz personel działu produkcji Protech pracujący w systemie 3-zmianowym, gwarantują szybki czas realizacji.

Sprawdź pozostałe usługi PROTECH!

Od wielu lat doradzamy naszym Klientom i współpracujemy z nimi, w celu osiągnięcia pożądanej jakości detali. Chętnie pomożemy w doborze właściwej usługi.

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji