Centrum sprzedaży
+48 33 875 51 87

Informacja

Dekarbonizacja systemów grzewczych jest jednym z kluczowych czynników decydującym o jakości środowiska w naszym regionie. Jako producent kotłów i elementów systemów grzewczych od wielu lat zmienialiśmy profil naszej produkcji w kierunku urządzeń neutralnych dla środowiska.

W ramach rozwoju naszego zakładu realizujemy programy mające na celu redukcję energochłonności produkcji. Wytwarzamy energię elektryczną na własne potrzeby nasza farma fotowoltaiczna w niedalekiej przyszłości będzie rozbudowana do 0,5 MW. Odzyskujemy energię cieplną z maszyn, redukując zużycie gazu przez system ogrzewania. Wszystkie inwestycje w park maszynowy jako jeden z priorytetów mają wpisane ograniczenie zużycia energii. Skracanie łańcucha dostaw, zakupy u rodzimych dostawców, ograniczenie odległości jakie pokonują transportowane surowce zmniejszają tzw. ślad węglowy.

Przez 27 lat produkowaliśmy urządzenia grzewcze opalane węglem, przez społeczność lokalną i klientów indywidualnych marka PROTECH kojarzona jest głownie z tym asortymentem. Wskutek przemian w energetyce Zarząd firmy podjął decyzję o zaprzestaniu produkcji kotłów grzewczych marki PROTECH. Stawiamy sobie nowe cele, zaprzestanie produkcji kotłów węglowych wcale nie oznacza, że nie będziemy obecni na rynku, co więcej jesteśmy obecni w na rynkach całego świata produkując elementy nowoczesnych systemów grzewczych czy urządzeń redukujących emisję gazów.

Mamy nadzieję, że prowadzone prace badawczo rozwojowe pozwolą nam wyjść do Państwa z nowymi produktami wpisującymi się w neutralny dla środowiska ład energetyczny.

Z dniem 1.07.2021 r. w naszej ofercie nie będą już dostępne Kotły PIK, EPE, EPV, MAXI oraz Naczynia wyrównawcze.

Zamówienia, które zostaną wysłane do nas do 30.06.2021 r. zostaną zrealizowane, zgodnie z dotychczasowymi zasadami.

Serwis oraz dostępność części zamiennych dla klientów pozostaną na niezmienionym poziomie.

Nasze produkty /

Kotły grzewcze

Sprawdź nasze produkty z zakresu kotłów marki PROTECH, piątej klasy.

Na wszystkie kotły udzielamy 5-letniej gwarancji na spawy. Kupujesz polski produkt wysokiej jakość z atestowaną blachą kotłową odpowiednią do wysokich temperatur.

Kocioł PIK

Kocioł na pelet z automatyczną zapalarką i palnikiem wrzutkowym. Kocioł 5 klasy. Możliwość uzyskania dofinansowania na zakup kotła.

Moc: 14, 28 kW

Kocioł EPE

Kocioł 5 klasy. Możliwość uzyskania dofinansowania na zakup kotła.

Moc: 18.5, 28 kW

Kocioł MAXI 30, 40, 50, 75

Kocioł posiada certyfikat 5-klasy: wydany przez notyfikowane laboratorium (szczegółowe dane które modele posiadają w tabeli poniżej) – co świadczy o bardzo wysokiej sprawności kotła >90%,

Moc: 30, 40, 50, 75 kW

Kocioł MAXI 100, 150, 200

Kocioł posiada certyfikat 5-klasy: wydany przez notyfikowane laboratorium (szczegółowe dane które modele posiadają w tabeli poniżej) – co świadczy o bardzo wysokiej sprawności kotła >90%,

Moc: 100, 150, 200 kW

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji