Centrum sprzedaży
+48 33 875 51 87

Fundusze Europejskie: Innowacje produktowe

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 firma PROTECH Sp. z o.o. realizuje projekt w ramach Projektu badawczo - rozwojowego przedsiębiorstw w ramach działania 1.2.1.

Cele projektu: Projekt dotyczy realizacji prac badawczo – rozwojowych ukierunkowanych na wdrożenie do produkcji firmy PROTECH innowacji produktowej, w postaci Polowej Brykieciarki Zwijającej. Celem głównym projektu jest przeprowadzenie prac badawczych w zakresie konstrukcji urządzenia i doprowadzenie jej do IX poziomu gotowości technologicznej, czyli poziomu pozwalającego na jej wdrożenie do produkcji i sprzedaży. Produkt, który będzie efektem pracy tej maszyny to wysoko zagęszczony brykiet opałowy tworzony bezpośrednio na polu z niepociętej słomy zbóż. Produkt będący przedmiotem prac badawczych charakteryzuje się bardzo wysokim potencjałem ekonomicznym, ekologicznym i funkcjonalnym. Wraz z linią kotłów grzewczych firmy Protech do efektywnego spalania produkowanych przez tę maszynę brykietów – całość rozwiązania to innowacyjna w skali świata kompletna technologia zbioru i efektywnego spalania słomy.

Planowane efekty: wdrożenie do produkcji i sprzedaży zmodernizowanej maszyny polowej służącej brykietowani słomy bezpośrednio na polu

Wartość projektu:  2 045 356,17 PLN

Wkład Funduszy Europejskich: 1 131 081,51 PLN

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce. Więcej informacji